מענה אנושי מקצועי לעסק שלך

מענה אנושי מקצועי לעסק שלך

המזכירות שלך טובעות בעומס הטלפונים שהן מקבלות ? אתה נאלץ לעתים להתפנות ממשרדך על מנת לסייע לתגבר את השיחות? זה לא צריך לקרות: מענה אנושי מקצועי לעסק שלך ידאג לטפל לך בשיחות, ואף להגדיל לעשות – ולבצע חלק מעבודות המשרד המעשיות! כיצד צריך להתבצע טיפול אמין ויעיל בשיחות הנכנסות? מה צריכות להיות הנקודות החשובות בכל שיחה ושיחה ? כאן תלמד כיצד לדעת איזו חברת מענה אנושי מקצועי לעסק שלך היא חברת איכות, ומאיזו מהן עדיף שלא לצרוך שירות – והכל רק על סמך פרמטרים מקצועיים.

הזדהות במהלך השיחה הנכנסת – על פי רצון הלקוח

חברה המספקת מענה אנושי מקצועי לעסק שלך – כשמה כן היא: היא רק ספק. אתה הלקוח, ועלייך לקבוע לה כיצד היא תזדהה. ההמלצה היא להשתמש ביד הדמיון הטובה עלייך, ולבחור פתיח מקורי, אך ללא קשר למה תבחר – למעט מנהלי השירות בחברה, שמומלץ ואף רצוי שיחוו את דעתם, ויעזרו לך לחדד את הפתיח – כל שאר העובדים בחברה חייבים להיות עקביים. במידה ואתם והמנהל סיכמתם, לדוגמה, שנוקבים בשם החברה, ומזדהים כעובדי החברה, על כל עובד ועובד לעשות זאת, ולא להסגיר את זה שהוא עובד במענה אנושי.

נוהלי קביעת תורים, פגישות וזימונים – נקבעים אך ורק לפי היומן שלך

וזה אומר שעל החברה להתכונן למצבים בהם היומן משתנה, בייחוד אם אתה אישיות רמת דרג או אישיות עסוקה מסיבותיה היא. פירוש הדבר – חייב להיות סנכרון מלא עם המזכירה בחברה, ללא הקלות ראש. לדוגמה: אם בחברה מסוימת מסתפקים בכיתוב על המסך: "16:00-17:00 12.12.14פנוי" על מנת לקבוע פגישה למתקשר, מבלי לעשות REFRESH או להתקשר למזכירה ולוודא את זה – היא פועלת באופן לא מקצועי ולא אחראי.

מיומנויות טלפוניות מורכבות מוסיפות המון

נכון, לא בכל חברה יודעים לסייע לכונן חברת מעליות שלחוץ לחלץ נתקעים, או להתחבר לשרת של חברות משלוחים – אבל אלו מיומנויות שללא ספק מסייעות לחברה למכור את שירותיה למגוון עצום של לקוחות ביתר קלות. כמו שאמרו אנשים חכמים רבים: "ידע זה כוח", וחברה שעוסקת במיומנויות טלפוניות רבות היא חברה שיש לה הרבה כוח והרבה יכולת לשמש מענה אנושי מקצועי לעסק שלך.

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s